Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

MADAGASKAR - Lemury i spółka

Dzień 1

Warszawa

Spotkanie na lotnisku i przelot na Madagaskar.

Dzień 2

Tana

Przylot na lotnisko w Antananarywie, czyli nazywanej w skrócie Tana stolicy Madagaskaru. Transfer i zakwaterowanie w hotelu, około 25 km, czyli 35-40min drogi w zależności od ruchu drogowego.  Jeżeli pora będzie odpowiednio wczesna, przewodnik przybliży uczestnikom trasę wyjazdu.

Dzień 3

Tana / Andasibe

Wykwaterowanie z hotelu i spotkanie z lokalnym przewodnikiem około 8 rano. Następnie 3 godzinny przejazd do Parku Narodowego Andasibe (130km). Po drodze odwiedzimy rezerwat gadów, gdzie z bliska przyjrzymy się zwierzętom żyjącym w specjalnych terrariach. Na miejscu zakwaterowanie w hotelu i  czas na relaks. Natomiast wieczorem, po zapadnięciu zmroku i pod okiem przewodnika, wyruszymy na łatwą wędrówkę po parku w poszukiwaniu rzadkich, nocnych zwierząt. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Andasibe

Po śniadaniu transfer samochodami pod bramę parku narodowego. Andasibe chroni pierwotne, deszczowe lasy, w których żyją liczne rzadkie i endemiczne, czyli występujące tylko tu, gatunki zwierząt. Główną atrakcją są sympatyczne lemury, na terenie parku mieszka ich aż 11 gatunków. Podczas porannej wędrówki wypatrywać będziemy przede wszystkim szarych Hapalemurów, lemurów wełnistych zwanych Avahi, Eulemurów, lemurów myszatych oraz największych lemurokształtnych Indrisów, które oznajmiają swoją obecność donośnym wyciem. Po lunchu i regeneracji sił wznowimy odkrywanie parku narodowego. Tym razem pirogami przeprawimy się na wyspę Vakona, zwaną wyspą lemurów, której mieszkańcami są  m. in. czarno – białe lemury wari i rude sifaki. Spędzimy co najmniej godzinę przechadzając się po wyspie i przede wszystkim bawiąc się z małpiatkami, które są przyjaźnie nastawione i chętnie wskakują na ramię lub głowę odwiedzających. Wieczorem powrót do hotelu na obiad i nocleg.

Dzień 5

Park Narodowe Andasibe / Antsirabe

Około godziny 8 rano wyjazd z małpiego parku Andasibe w kierunku stolicy, a następnie dalej na południe. Podczas 5 godzinnej podróży (300km) zatrzymamy się, żeby podziwiać spektakularne widoki na płaskowyż oraz żeby poznać lokalnych mieszkańców, których większość utrzymuje się tworząc rękodzieła. Przerwa na lunch w mieście Ambotolampy, gdzie miejscowy rzemieślnik zapozna nas z tajnikami produkcji garnków aluminiowych. Popołudniu dotrzemy do celu naszej dzisiejszej podróży - malowniczo położonego u podnóży wulkanu Ankaratra, miasta Antsirabe. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzimy czas wolny.

Dzień 6

Antsirabe / Miandrivazo

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Miandrivazo. Podczas pokonywania 246km trasy (4,5h) zatrzymamy się nad jeziorem Andraikiba, gdzie spotkamy handlarzy szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami. Dalsza droga prowadzi przez wioskę Betafo i inne osady, gdzie możemy zaobserwować autentyczny tryb życia Malgaszy.

Dzień 6

Miandrivazo / Kirindy

Po śniadaniu transfer do lasu Kirindy. Śledząc zakurzoną drogę po 306km (5,5h) trafimy do zarządzanego przez prywatne osoby lasu, w którym żyją liczne gatunki lemurów i gadów, a  także rosną 3 różne gatunki spektakularnych baobabów. Zakwaterowanie w lodgy, czas wolny. Po zapadnięciu zmroku nocny spacer po rezerwacie.

Dzień 8

Kirindy / Bekopaka

Śniadanie, a następnie poranna eksploracja rezerwatu. Po wizycie wyjazd do Bekopaka – małej miejscowości nad brzegiem rzeki Manambolo, gdzie mieści się recepcja Praku Narodowego Tsigny de Bemahara.

Dzień 9

Bekopaka (trekking)

Dzień na eksplorację parku Tsigny de Bemahara obejmującego krasowe formy wapienne w postaci ostrych szczytów, lasów kamiennych igieł i widowiskowego kanionu rzeki Manambolo. Dziewicze lasy, mangrowe zarośla i jeziora tworzą tu  siedliska rzadkich gatunków lemurów i ptaków. W 1990 roku obszar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po spacerze powrót do hotelu na kolację.

Dzień 10

Bekopaka (trekking)

Po śniadanie kontynuacja eksploracji parku, podczas  której czeka nas też krótka przejażdżka po wąwozie Manambolo, gdzie można zobaczyć wykute w klifach groby pierwszych osadników Madagaskaru – Vazimba. Reszta dnia wolna.

Dzień 11

Bekopaka / Morondava

Po śniadaniu wyjazd w z powrotem do Morondava. Przed nami 200km i około 8 godzin podróży. Na trasie można podziwiać imponujące baobaby. Na Madagaskarze rośnie aż 6 z 8 istniejących gatunków tych drzew. Na koniec zatrzymamy się na zachód słońca w alei baobabów. Po wspaniałym spektaklu natury dojazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 12

Morondava / Antsirabe

Po kilku dniach spędzonych w zachodniej części wyspy wracamy do Miandrivazo i dalej do Antsirabe. Miniemy m.in. królewską wioskę Mahabo, słynną z panującego tu niegdyś okrutnego króla z dynastii Sakalava. Trasa do pokonania – 489km (8h). Na miejscu zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 13  

Antsirabe / Park Narodowy Ranomafana

Rano, po śniadaniu odwiedzimy miejscowego rzemieślnika wytwarzającego dekoracje z rogów zebu. Następnie  około 4 godzinny przejazd do Parku Narodowego Ranomafana. W drodze zatrzymamy się w mieście Ambositra, nazywanym często stolicą rzeźby w drewnie. Złożymy wizytę w warsztacie, gdzie produkowane są drewniane rzeźby, a w licznych sklepach można zaopatrzyć się w pamiątkowe ozdobne pudełka, szachy lub statuetki. Następnie wznowimy podróż, od czasu do czasu robiąc pauzę, żeby uwiecznić na zdjęciach zapierające dech w piersiach krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 14

Park Narodowy Ranomafana

Rano piesza wędrówka po parku narodowym Ranomafana, wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO. Park chroni las tropikalny i jego mieszkańców, których wypatrywać będziemy podczas safari: wiele rzadkich gatunków ptaków, kameleony i różne gatunki lemurów m. in. hapalemury, maki złote i sifaki. Spacer potrwa około 3h. Po południu odwiedzimy wioskę Tanala, a chętni będą mogli wynagrodzić sobie trudy trekkingu wizytą w gorących źródłach.

Dzień 15

Park Narodowy Ranomafana / Ranohira

Po śniadaniu przejazd do miasta Ranohira. Na trasie postój w parku Anja – zarządzanym przez lokalną społeczność. Ten rezerwat to idealny przykład tego jak miasto może rozwijać się w ekologiczny sposób i dbając o ekosystem i zwierzęta. Powitają nas tu radosne lemury. Następnie dalsza podróż, na miejscu kolacja i nocleg.

Dzień 16

Park Narodowy Isalo

Ranohira to idealna baza wypadowa do eksploracji parku narodowego Isalo, słynącego ze zróżnicowanych form terenu i krajobrazów. Znajdziemy tu liczne wapienne formacje skalne, głębokie kaniony, łąki i otoczone palmami oazy. Auta zawiozą nas spod do hotelu do bram parku, skąd rozpoczniemy trekking. Trasa jest stosunkowo łatwa, jedynie przez  pierwsze 300m będziemy maszerować pod górkę. Po około 2 godzinach dotrzemy do naturalnego basenu, gdzie będzie okazja na ochłodzenie się w krystalicznie czystej wodzie. Stamtąd szlak prowadzi w dół, aż do spektakularnego wodospadu. Podczas wędrówki,  będziemy robić częste przerwy na zdjęcia oraz dłuższą pauzę na lunch w formie pikniku.  Isalo zachwyca malowniczymi widokami i dzikością przyrody. Spacerując wypatrywać będziemy ptaków, kameleonów, jaszczurek i oczywiście nieodłącznych lemurów. Reszta dnia wolna. Nocleg w hotelu w pobliżu parku.

Dzień 17

Park Narodowy Isalo / Toliara

Rano wyjazd w kierunku miasta Toliary – 250km (4,5h). Zatrzymamy się na sesją zdjęciową przy imponującym baobabie oraz w pobliżu kopalni szafirów w osadzie Ilakaka. Dłuższy postój w mieście nie jest wskazany, jako że od czasu gdy odkryto tu złoża kamieni szlachetnych, wioskę ogarnęło prawdziwe szaleństwo i  obecnie jest ono siedzibą awanturników, prostytutek i poszukiwaczy przygód. Ostatni przystanek to arboretum, czyli ogród dendrologiczny prezentujący typową roślinność południową. Po jednogodzinnej eksploracji parku i lunchu w pobliskiej restauracji, przejedziemy do przybrzeżnego miasta Toliary. Wieczór wolny na samodzielne zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 18

Toliary / Antananarywa

Dostosowując się do rozkładu lotów, o odpowiedniej godzinie transfer na lotnisko i przelot  do stolicy Madagaskaru – Antananarywy. Miasto, w przeciwieństwie do większości metropolii południowej Afryki, było dobrze rozwinięte już przed okresem kolonialnym. Założył je w XVII wieku król Andrianjaka, a nazwa Antananarywa w lokalnym języku oznacza „miasto tysiąca” i odnosi się do liczby żołnierzy, które mieli je chronić. Zakwaterowanie w hotelu, wolny wieczór.

Dzień 19

Antananarywa

Po śniadaniu wybierzemy się na słynny targ rękodzieła – idealne miejsce na zakup pamiątek. O odpowiedniej godzinie wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko na lot międzynarodowy do kraju. 

Dzień 20

Warszawa

Witamy w Polsce.

 

Termin:     07.07 - 25.07.2018


Cena:         2760 EURO 

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:

 •  zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych
 •  HB - dwa posiłki dziennie
 •  bilety wstępu
 •  przewodnika angielskojęzycznego
 •  wstępy do parków narodowych
 •  opiekę pilota Adventure Club
 •  transfery busem lub jeepami

Cena nie obejmuje :

 •  przelotów: Warszawa - Antananarivo - Warszawa
 •  wizy (30 Euro)
 •  opłat lotniskowych (50 Euro)
 •  przelotów wewnętrznych: Toliara - Morondava ( około 260 euro )
 •  zwyczajowych napiwków
 •  obiadów
 •  napojów w do posiłków
 •  ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 410 EURO
 
 

 

 

 

 

 

 

2219.jpg
3854.jpg
2227.jpg
2223.jpg
2228.jpg
2221.jpg
2225.jpg
2222.jpg
2226.jpg
2229.jpg
2230.jpg
2220.jpg
3852.jpg
3853.jpg
3856.jpg
3855.jpg

Listing Details

Kraj
Madagaskar
Miesiąc
lipiec