Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

Wycieczka do Etiopii

Jedną z wielu wyjątkowych propozycji Adventure Club jest wycieczka do Etiopii. Jest to kraj, który zachwyci Cię swoją różnorodnością. Malownicze jeziora, subsaharyjska fauna, czy wysokie wzgórza to tylko niektóre z wielu ciekawych elementów krajobrazu tego miejsca. Etiopia obfituje w wiele zakątków, które uchroniły się przed ludzką ingerencją. Dziewicze regiony tego kraju są dziś podziwiane przez turystów z całego świata.

Proponowana wycieczka do Etiopii pozwoli Ci odmienić Twoje wyobrażenie o Afryce. Jest to miejsce, w którym przenikają się dwie kultury: chrześcijańska oraz islamska. Zarysy bogatej historii tego kraju są widoczne również dzisiaj. Ta niezwykła różnorodność sprawia, że Etiopia jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów Czarnego Lądu.

Wybierając się na wycieczkę do Etiopii, masz pewność, że będzie to podróż jedyna w swoim rodzaju. Obrzędy, język oraz tradycje pielęgnowane przez tamtejszych ludzi wywierają duże wrażenie na każdym podróżniku. Etiopia jest bogata w wiele atrakcji. Wśród tych najbardziej znanych wyróżnić można Depresję Danakil, wielobarwne jezioro Dallol, czy wulkan Etra Ale. Zobacz, jak przedstawia się plan naszej wycieczki.

ETIOPIA – DANAKIL, POŁUDNIE + GÓRY SIEMEN, PÓŁNOC

Dzień 1

Warszawa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Etiopii.

Dzień 2

Addis Abeba

Wczesny przylot do stolicy kraju Addis Abeba. Na lotnisku spotkanie z miejscowym przewodnikiem i transfer do hotelu. Zwiedzanie jednej z najwyższych stolic świata - Addis Abeby, rozpoczniemy od wjazdu na szczyt Entoto, skąd zobaczymy panoramę całego miasta. Następnie poznamy zarys historii kraju w Archeologicznym Muzeum Narodowym, kryjącym m.in. słynną Lucy czyli liczący 3,2 miliony lat szkielet kobiety. Po obiedzie udamy się do jednego z najświętszych miejsc Etiopii – Katedry Świętej Trójcy, gdzie znajdują się trony i grobowce pary królewskiej lub Katedry św. Jerzego, gdzie  Wieczorem tradycyjna kolacja z pokazem tańców na żywo. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3

Arba Minch

Po wczesnym śniadaniu ruszamy na południe Etiopii do Arba Minch. Przemierzamy zaskakujące krajobrazy zielonych gór, plantacji bananowców, które są doskonałą okazją do postojów fotograficznych.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd przez Karat Konso - warownych wiosek budowanych przez plemię Konso. Jeśli, król będzie w wiosce udamy się na spotkanie z nim. Przejazd do Turmi - osady plemienia Hamer, którego członkowie słyną z kolorowego uczesania i poprzedzającej ślub tradycyjnej próby „skoków przez byki”, której poddawany jest kandydat na pana młodego. Kobiety z tej społeczności zwykle noszą wykonane ze skóry spódnice wyszywane perełkami, zaś na ich szyjach błyszczą aluminiowe ozdoby. 
Zakwaterowanie w lodge.

Dzień 5

Turmi

Przejazd w okolice granicy z Kenią. Przedzierając się dłubaną łodzią przez rzekę Omo spotkamy plemię Dasanech. Jeśli będzie to dzień targowy, odwiedzimy okoliczny bazar ludów zamieszkujących te tereny. Będzie czas na zakupy tradycyjnych pamiątek. Nocleg w Turmi

Dzień 6

Murulle, Jinka

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyruszymy w drogę do Murulle, osady społeczności Karo, znanej z niezwykłych malunków na ciele. Po drodze zatrzymamy się na piknik. Zwiedzanie rozpoczniemy od wioski Dus, następnie dotrzemy do miasta Jinka. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Wyruszymy na całodzienną wycieczkę do osady plemienia Mursi, znanego charakterystycznego zdobienia ciała - z rozcinania kobiecych warg i ozdabiania ich glinianymi krążkami. Będziemy mieli okazję poznać członków plemienia i zrobić niesamowite zdjęcia. Po poludniu wizyta w muzeum etnograficznym gdzie poznamy tradycje i kulturę innych plemion zamieszkujących ten region. Nocleg w hotelu

Dzień 8

Po śniadaniu odwiedzamy wioskę pracowitego plemienia Ari. Przejazd do Arba Minch górującego nad dwona jeziorami Czammo oraz Abbaya.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Czenczy - wioski plemienia Dorze, niezwykłych ludzi, których życiu tkactwo jest wszechobecne. Odwiedzamy również górską szkołę. Popołudniu rejs po jeziorze Czamo w poszukiwaniu krokodyli i hipopotamów.. Nocleg w Arba Minch.

Dzień 10

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Shashema – miasteczka rastafarian. Po południu przyjazd na obiad nad jezioro Awassa. Korzystanie z uroków jeziora. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Wczesnym rankiem po śniadaniu podróż w kierunku miejscowości. Awash. Możliwość zakupy świeżych owoców w tym truskawek (!). Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 12

Dzisiaj rozpoczyna się niezwykła przygoda: Jedziemy do największej depresji kontynentu afrykańskiego - Depresji Danakil. Naszym miejscem docelowym jest Afdera - słone jezioro, gdzie podejrzymy jak odbywa się ekstrakcja soli. Właśnie stąd odbywa się wywóz tego minerału wielkimi autami ciężarowymi wgłąb kraju. Nocleg na kampingu.

Dzień 13

Po śniadaniu przyrządzonym przez naszego kucharza ruszamy bezdrożami w kierunku Erta Ale - kryjącego dwa z pięciu istniejących na całym świecie, aktywne jeziora lawowe. Wulkan otoczony jest rozległą depresją i sięga zaledwie 612 m n.p.m., co czyni go jednym z najniższych wulkanów na świecie. Wieczorem wybierzemy się na trekking, w czasie którego będziemy mogli zachwycić się ciekawą scenerią. Nocleg na kampingu. 

Dzień 14

Wczesnym rankiem ruszamy w drogę pełną przygód, gdzie wszystko może się wydarzyć. Przez pola pełne ostrej zastygłej lawy po pustynny bezkres dotrzemy do przyjaznej wioski Afarów - Ahmedela. Wieczorem wyjdziemy zobaczyć ciągnące się kilometrami wielbłądzie karawany przenoszące sztabki soli z nieodległych wyrobisk do Mekele. Nocleg na kempingu.

Dzień 15

Danakil

Rano odwiedzimy depresję Danakil – najniżej położony punkt na ziemi. Będziemy podziwiać piękną scenerię rzeźbioną siarką, a następnie zajrzymy do jaskini solnej. Kolejnym punktem programu będzie słone, bezodpływowe jezioro Assal, położone na granicy Etiopii i Dżibuti. Późnym popołudniem z bliska poznamy codziennie życie handlarzy solą. Zobaczymy w jaki sposób ją pozyskują i ładują na wielbłądy, które czeka następnie 5 dniowa wędrówka.
 
Dzień 16

Mekele

Pożegnanie z Danakilem. Jedziemy do Mekele. Nocleg w hotelu.

Dzień 17 

Addis Abeba

Po śniadaniu zajrzymy do meczetu Negash - pierwszego ośrodka muzułmańskiego w Afryce. W VI wieku gościł w nim prorok Mahomed razem ze swoimi naśladowcami. Po południu ruszymy na lot z Mekele do Addis Abeby. Ze stolicy Etiopii lecimy do Polski

Dzień 18

Warszawa

W godzinach popołudniowych lądujemy w Warszawie.
-----------------------------------------------

Opcja rozszerzona:

Dzień 18

Bahyr Dar

Po śniadaniu, godzinny przelot (7.30-8.30) do Bahyr Dar, obecnie stolicy ludu Amhara. Miasto położone jest nad jeziorem Tana na wysokości 1830 m n.p.m. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na rejs po największym etiopskim jeziorze odwiedzając przy okazji klasztor Ura Kidane Mehret, jeden z najbardziej kolorowych w okolicy. Po obiedzie czas na zakupy na tętniącym życiem bazarze na świeżym powietrzu oraz eskapada nad zapierające dech w piersiach wodospady na Nilu Błękitnym. Zwane Tys Tsat - "Dymiąca Woda" są drugimi co do wielkości wodospadami w Afryce. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 19

Gondar

Rano po śniadaniu ruszymy do Gondaru - byłej stolicy Etiopii, gdzie zwiedzimy pozostałości XVII wiecznych pałaców cesarskich, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Pałacu Letniego Fasiladesa („łaźni”). Nie jest jasne, kim byli budowniczowie zamków, niemniej jednak widoczne są w nich wpływy portugalskie, indyjskie oraz arabskie. Po obiedzie będziemy kontynuować zwiedzanie i obejrzymy kościół Debre Birhan Selassie, kolorowo udekorowany malowidłami naściennymi przedstawiającymi biblijne sceny oraz otwarty market słynący z produktów wikliniarskich. Wieczorem kolacja i odpoczynek.

Dzień 20

Sankaberu, Góry Siemen

Wcześnie rano wyruszymy w drogę z Gondaru do Sankaberu (200km / 5-6h), którego okolice uważane są za najdziksze i najbardziej malownicze w Etiopii. Obszar górski o powierzchni 220 Ha chroniony jest jako Park Narodowy Gór Siemen, a także od 1978 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W rejonie tym, zwanym często „dachem Afryki” będziemy mogli chłonąć wspaniałe krajobrazy, podziwiać dzikie zwierzęta, m.in. występujący tu endemicznie gatunek małp – dżeladę brunatną. Po drodze zatrzymamy się w Wolleka, chatach górskich. Zakwaterowanie w ośrodku typu lodge.

Dzień 21

Bwahit, Chenek, Gondar

Po śniadaniu, zaprawieni pyszną, etiopską kawą wyruszymy na trekking po malowniczej okolicy Bwahit. Następnie przejazd do Chenek. Po drodze znów będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy, a także być może okazję zobaczyć endemicznego koziorożca abisyńskiego. Wędrówka po okolicy Chenek, a wieczorem powrót na nocleg do Gondar.

Dzień 22

Lalibela

Rannym samolotem. Tego dnia odkryjemy cuda Lalibeli, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na początek obejrzymy pierwszą grupę świątyni – 6 kościołów reprezentujących styl wczesnej Jerozolimy. Po obiedzie zwiedzimy drugą grupę z późniejszego okresu, a zakończymy najmłodszą grupą świątyń z najwspanialszym kościołem Św. Jerzego, w kształcie krzyża. Każdy z kościołów ma swoją wspaniałą historię i ukryte skarby, jak stare naścienne malowidła.

Dzień 23

Aksum

Transfer na lotnisko na poranny lot do Aksum. Zwiedzanie Aksum to odkrywanie początków kościoła. Zaczniemy od jednego z największych etiopskich kościołów – Kościoła Najświętszej Marii Panny z Syjonu, gdzie znajduje się mała kapliczka z Arką Przymierza. Następnie poznamy pozostałości państwowości z okresu sabejskiego i aksumskiego - Park Stelli z zagadkową trumną Króla Ramhaima oraz łaźnie królowej Saby, autorki słynnych przepowiedni. Po obiedzie odwiedzimy ruiny pałacu legendarnej królowej, a także grobowiec króla Kaleba i jego syna. Zatrzymamy się również, by zobaczyć Inskrypcję Króla Ezany, mówiącą o przyjęciu przez niego chrześcijaństwa. Tu po raz pierwszy pojawia się też nazwa Etiopia na określenie ziem znajdujących się pod panowaniem Aksum. 

Dzień 24

Addis Abeba

Po śniadaniu lecimy do Addis Abeby. Przejazd przez jeden z największych bazarów w Afryce Merkato, gdzie sprzedaje się właściwie wszystko. Jest to jednocześnie olbrzymie miejsce zatrudnienia dla rzeszy ubogich Etiopczyków. Kolacja i nocny lot do Polski

Dzień 25 

W godzinach popołudniowych lądujemy w Warszawie.

Termin:       22.03 - 15.04.2019

                      03.11 - 27.11.2019          

Cena:  3250 USD ( Danakil + południe ) 18 dni

Cena:  1290 USD ( północ + góry Siemen ) 9 dni

Cena za całość:   4540 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych oraz na kempingach
 • wyżywienie HB - dwa posiłki dziennie + napój niealkoholowy do każdego posiłku; pełne wyżywienie podczas noclegu na kempingach ( 5 nocy śpimy w namiotach - opcja łóżka pod gwiazdami, należy zabrać własny śpiwór )
 • kucharz w Danakilu
 • ochrona Danakil
 • bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów
 • transport klimatyzowanym busem i samochodami 4 x 4
 • ochrona policyjna podczas wizyty w Danakil i Erta Ale
 • przewodnika angielskojęzycznego
 • opiekę pilota Adventure Club
 • przejażdżka łodzią na jeziorze Late Tana i jeziorze Chamo
 • wielbłąd do transportu bagaży - Erta Ale
 • loty wewnętrzne

Cena nie obejmuje:

 • przelotów: Warszawa - Addis Abeba - Warszawa (ok. 2500 PLN)
 • wizy etiopskiej - 50 USD
 • opłat lotniskowych
 • ubezpieczenia
 • zwyczajowych napiwków ( około 140 USD ) - Pilot zbiera pieniądze na napiwki po wylądowaniu w Addis.

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 490 USD

UWAGA! Wyjazd nie należy do łatwych, należy przygotować się na wszelkie niedogodności związane z słabą infrastrukturą bądź jej brakiem. Niedogodności, rekompensują piękne widoki i niezapomniane przeżycia.

3411.jpg
1885.jpg
3417.jpg
1888.jpg
3412.jpg
3419.jpg
3420.jpg
3421.jpg
3940.jpg
3938.jpg
3937.jpg
3941.jpg
3943.jpg
3945.jpg
3939.jpg
3946.jpg
3951.jpg
3944.jpg
3947.jpg
3948.jpg
3950.jpg
3942.jpg
3952.jpg

Listing Details

Kraj
Etiopia
Miesiąc
kwiecień