Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do Indii



Dodaj swój adres do newslettera

NAMIBIA - AFRYKA DLA KAŻDEGO

Windhoek - Namib Naukluft Park - Sossusvlei - Sesriem Canyon - Walvis Bay - Swakopmund - Skeleton Coast - Spitzkoppe - Vingerklip - Opuwo - Epupa Falls - Kamanjab - Etosha - Windhoek

Dzień 1

Warszawa

Wylot z Polski.

Dzień 2

Windhoek

Przylot do stolicy Namibii – Windhoek. Dzień przeznaczony będzie na zwiedzanie miasta z jego historycznym centrum. Główne miasto kraju, stolica Windhoek, znajduje się w centrum kraju na wysokości ok.1600 metrów nad poziomem morza. Ogłoszono ją najczystszym miastem Afryki. Jest to prężne, nowoczesne miasto. Nowa architektura przeplata się z dawnymi kolonialnymi budynkami. Windhoek jest miastem, otoczonym przez wzgórza i góry, z charakterystycznymi wpływami niemieckiej, angielskiej i holenderskiej architektury. Centrum miasta ma wiele przytulnych restauracji, kawiarni i ogródków piwnych, ulokowanych w cieniu drzew i otoczonych licznymi tutaj fontannami. Zobaczymy budynki parlamentu – Tintenpalast, dominujące nad panoramą miasta, nowy budynek Sądu Najwyższego, a tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Zobaczymy również ikonę starego Windhoeku czyli maleńki kościółek luterański Christus Kirche. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Nocleg w hotelu 3* w Windhoeku. 

Dzień 3

Namib Naukluft - Sesriem Canyon - Sossusvlei

Po śniadaniu przejeżdżamy w rejon Namib Naukluft – uważamy za najstarszą pustynię świata. Żyje około 200 gatunków różnych zwierząt. Zatrzymamy się przy kanionie Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab, gdzie będziemy mogli zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skale i podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Sesriem.

Dzień 4

Sossusvlei

Dzień poświęcony na wjazd do rezerwatu pomarańczowych wydm Sossusvlei. Oglądanie słońca wznoszącego się ponad  najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Dzień może być podzielony na poranne podziwianie wschodu slońca na wydmach, lunch poza rezerwatem i po południu wjazd na zachód słońca. Lub wcześnie rano lot balonem albo samolotem nad wydmami (niewliczone w cenę), a po południu wjazd samochodem na oglądanie wydm aż do zachodu słońca.
Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Sesriem.

Dzień 5

Sossusvlei - Walvis Bay

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynię Naukluft, podziwiając po drodze widoki z Gaub Pass i niepowtarzalny urok rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego  portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Następnie przejeżdżamy do Swakopmund – miasteczka wypoczynkowego z promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami. Kolacja w jednej z miejscowych restauracji. Nocleg w hotelu w Swakopmund. 

Dzień 6

Swakopmund - Walvis Bay

Po śniadaniu wypoczynek na plaży lub zajęcia fakultatywne: rejs łodzią w poszukiwaniu delfinów i fok, kajaki, jazda quadami po pustyni ( nie wliczone w cenę). Po południu wycieczka do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Kolacja w jednej z miejscowych restauracji. Nocleg w hotelu w Swakopmund.

Dzień 7        

Swakopmund - Cape Cross - Spitzkoppe

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy w podróż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem oraz wraki statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na granitową kopię krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża– to dzisiaj wielotysięczna kolonia fok, gdzie zatrzymujemy się na sesję zdjęciową. Następnie przejeżdżamy w rejony Spitzkoppe. Znajdująca się w sercu pustyni góra Spitzkoppe ma prawie 1800 m wosokości n.p.m i jest najbardziej znaną górą w Namibii z powodu swojego niezwykłego kształtu. Kolacja i nocleg na terenie rezerwatu nazywanego Sanktuarium Nosorożców. Rezerwat ten powstał w celu ochrony dzikich zwierząt, głównie nosorożców czarnych.

Dzień 8        

Usakos - Brandeberge (Biała Dama) - Vingerklip

Po śniadaniu przejeżdżamy przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez buszmenów przed 4 tysiącami lat zwanych White Lady. Następnie przejeżdżamy w rejony tzw. The Vingerklip – wapienny ostaniec skalny, wyglądający jak palec, który wystaje ponad otaczający go płaskowyż. Kolacja i nocleg w lodgu położonym u podnóża skały Vingerklip.

Dzień 9

Petrified Forest - Twyfelfontein - Sesfontein - Opuwo

Po śniadaniu wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa. Drzewa te według naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Następnie wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000 - 4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Po południu zatrzymujemy się na lunch (nie wliczony w cenę) w oazie Palmwag, następnie jedziemy przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna sie najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach żeby sfotografować kobiety i dzieci o  unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Kolacja i nocleg w lodgu w Opuwo.        

Dzień 10

Opuwo - Epupa Falls

Po śniadaniu wyruszamy w niezwykle urokliwą trasę do Epupa Falls. Po drodze mijamy wioski Himba i babobaby o przedziwnych kształtach. Trasa ta jest mało uczęszczana i niewiele wycieczek dociera do samych wodospadów na granicy z Angolą. Na miejscu zachwycimy się przepięknymi wodospadami na rzece Kuene, ciągnącymi się przez 1,5 km. Najwyższy z wodospadów ma około 37 m wysokości. Rzeka Kuene otoczona jest przepięknymi drzewami i skałami. Przy wodospadach podziwiamy zachód słońca. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodgu w poblizu wodospadów.

Dzień 11

Epupa Falls - Kamanjab

Po śniadaniu wracamy w głąb Namibii w okolice Etoshy do miasteczka Kamanjab. Odwiedzamy wioskę Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o  unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem, nadal kultywujących odwieczne tradycje plemienne.. Następnie przejeżdżamy do naszego wyjątkowego lodgu, położony jedyne kilkaset metrów od tej prawdziwej wioski Himba. Kolacja i nocleg w lodgu.

Dzień 12 - 14

Etosha

Po śniadaniu kierujemy się w stronę zachodniej bramy rezerwatu Etosha – Galton Gate – przez którą wjeżdżamy do rezerwatu na następne 3 dni. Rezerwat ten łączy w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 m kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. W wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyc niepoliczalne stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptakow i 110 gatunkow gadow. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. W dniach 13 i 14 poranne i popołudniowe safari w otwartych samochodach terenowych 4x4. Kolacje i noclegi w lodgach w rezerwacie.

Dzień 15 

Etosha - Windhoek

Wcześnie rano powrót do Windhoek. Po drodze zatrzymujemy się w Okahandja na rynku sztuki ludowej, gdzie będzie możliwość kupienia pamiątek. Po południu docieramy do Windhoek i przejeżdżamy na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 16 

Warszawa

Powrót do kraju. 

 Termin:   21.04 - 05.05.2019

                  07.08 - 22.08.2019

Cena:        2580 EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 6 osób !!!

Cena zawiera:

 • 13 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach, lodgach i guest housach 3-4*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • program turystyczny,
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem lub minibusem wg programu
 • park Etosha - jeepy 4 x 4
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • opiekę polskiego przewodnika podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach  - płatne pilotowi jako pakiet Euro 280
 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Windhoek - Warszawa (około 3500 PLN)
 • zajęć fakultatywnych w Sossusvlei oraz w Swakopmund/Walvis Bay
 • napojów chłodzących i alkoholowych,
 • lunchów
 • ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: Euro 380

 

2998.jpg
2996.jpg
2997.jpg
3000.jpg
3001.jpg
2999.jpg
2995.jpg
3006.jpg
3004.jpg
3003.jpg
3005.jpg
3007.jpg
3002.jpg

Listing Details

Kraj
Namibia
Miesiąc
sierpień