Print |  Close this window

INDONEZJA: BALI – KOMODO – FLORES Popular

Kraj
Indonezja
Miesiąc
styczeń

Dzień 1 

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Denpasar z 2 przesiadkami.Dzień 2

Przylot na Bali, dojazd w godzinach wieczornych do Ubud, stolicy kultury balijskiej. Zameldowanie w hotelu. Zależnie od pory wstępne zwiedzanie Ubud.

Dzień 3

Zwiedzanie Bali – odwiedzimy najważniejszą i najpiękniejszą świątynią balijską – Besakih – Świątynię Matkę, zatrzymamy się także przy wpisanych na listę UNESCO polach tarasowych Tegallalang. Po powrocie do Ubud wybierzemy się do Lasu Małp. Dla chętnych wieczorem możliwość wybrania się na masaż balijski, lub inny zabieg SPA (za dodatkową opłatą).

Dzień 4

Zwiedzanie Bali – wycieczka rowerowa po Bali – zjemy śniadanie z widokiem na wulkan Batur, zobaczymy lokalne wioski, przejedziemy się przez pola tarasowe, zobaczymy jak żyją mieszkańcy Bali i spróbujemy najdroższej kawy na świecie – Kopi Luwak – wliczony lunch  

Dzień 5

Przelot do Labuan Bajo  - z lotniska pojedziemy do portu, gdzie wsiądziemy na naszą łódź, na której spędzimy dwa dni (wyżywienie w trakcie rejsu wliczone). Popływamy i posnorklujemy przy wyspie Kelor (maskę z rurką i płetwy można wynająć w cenie wycieczki), przepłyniemy dalej na wyspę Rinca – gdzie zobaczymy warany – smoki z Komodo, a także inne lokalne zwierzęta – makaki, bawoły wodne i inne. Nocleg na łodzi.

Dzień 6

Komodo-Labuan Bajo – zjemy śniadanie na łodzi, po czym pójdziemy na kilkugodzinny trekking na wyspie Komodo. Póżniej odwiedzimy różową plażę, gdzie można będzie odpocząć i popływać, po czym udamy się w miejsce, gdzie mamy bardzo dużą szansę na spotkanie płaszczek. Przy odrobinie szczęścia będzie można popływać koło tych morskich olbrzymów, po czym późnym popołudniem wrócimy do Labuan Bajo.

Dzień 7

Labuan Bajo-Wae Rebo– Po drodze zobaczymy tradycyjną wioskę  Melo i największe pola ryżowe na Flores (Lembor). Po obiedzie trzygodzinny trekking do wioski Wae Rebo, gdzie będziemy nocować w tradycyjnym domu.

Dzień 8

Dalsza droga na wschód, do miasta Ruteng. Po drodze zobaczymy wioskę Cara z nietypowymi polami ryżowymi w kształcie pajęczyny.

Dzień 9

Ruteng-Aimere-Bajawa – rano odwiedzimy lokalny targ w Ruteng, po drodze odwiedzimy jezioro wulkaniczne Ranamese i zobaczymy proces produkcji lokalnego alkoholu – araku, w miejscowości Aimere. Nocleg w mieście Bajawa.

Dzień 10

Dookoła Bajawy – odwiedzimy tradycyjne wioski ludu Bajawa, produkujące lokalny materiał – ikat, po czym odpoczniemy w gorących źródłach.

Dzień 11

Bajawa-Ende-Moni – po drodze do Moni odwiedzimy wioskę Wogo i niebieską plażę Nangapanda, zjemy obiad w Ende, zobaczymy piękną panoramę w Detusoko, a nocleg spędzimy w malowniczej wiosce Moni

Dzień 12

Moni-Kelumutu-Maumere – Przes świtem wyruszymy w stonę wulkanu Kelimutu, na szczycie którego zobaczymy trzy piękne, różnokolorowe jeziora. Wrócimy do hotelu na śniadanie, po czym wyruszymy do miasta Maumere. Po drodze odpoczniemy na plaży Koka, nocleg w hotelu przy plaży w Maumere

Dzień 13

Poranny przelot na Bali. Odwiedzimy dwie przepiękne świątynie balijskie – Tanah Lot i Uluwatu – wieczorem obejrzymy pokaz tradycyjnego tańca ognia, Kecak Nocleg w Kuta lub Sanur

Dzień 14

Bali, ostatni dzień na zakupy i odpoczynek na plaży. Chętni wybiorą się na wycieczkę do parku z egzotycznymi ptakami lub na wycieczkę do ekologicznej fabryki czekolady. Nocleg w Kuta

Dzień 15

Powrot do Polski.

 

Termin:      28.01 - 11.02.2019


                   09.10 - 23.10.2019

Cena:          1790 USD

Cena obejmuje:

▪  zakwaterowanie: hotele 3* i ośrodki typu lodge, łódź. W niektórych mniej turystycznych miejscach na Flores pokoje będą prostsze, choć zawsze najlepsze dostępne. W trakcie trekkingu nocleg w prostym tradycyjnym domostwie.

▪  posiłki wymienione w programie, w szczególności codziennie śniadania i pełne wyżywienie w trakcie rejsu na Komodo

▪  bilety wstępu, w tym opłaty za wstęp do parku narodowego Komodo (poza biletami na atrakcje fakultatywne)

▪  przewodnika angielskojęzycznego

▪  opiekę pilota Adventure Club

▪  transport lądowy, łódkę

Cena nie obejmuje:

▪  przelotów: Warszawa - Denpasar – Warszawa (około 3500 PLN)

▪  przelotów wewnętrznych: Denpasar-Labuan Bajo i Maumere - Denpasar  (około 500-800 PLN)

▪  posiłków niewymienionych w programie

▪  opłat lotniskowych (ok. 30 USD)

▪  zwyczajowych napiwków 

▪  ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 400 USD

 

Print |  Close this window