Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

INDONEZJA: BALI – KOMODO – FLORES – GILI Popular

Dzień 1
Warszawa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Denpasar z 2 przesiadkami.Dzień 2

Przylot na Bali, dojazd w godzinach wieczornych do Ubud, stolicy kultury balijskiej. Zameldowanie w hotelu. Zależnie od pory wstępne zwiedzanie Ubud.

Dzień 3

Zwiedzanie Bali – odwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze świątynie balijskie – Tanah Lot- Uluwatu i Besakih – Świątynię Matkę, zatrzymamy się także przy wpisanych na listę UNESCO polach tarasowychTegallalang. Po powrocie do Ubud wybierzemy się do Lasu Małp. Dla chętnych wieczorem możliwość wybrania się na masaż balijski, lub inny zabieg SPA (za dodatkową opłatą).

Dzień 4

Zwiedzanie Bali – wycieczka rowerowa po Bali – zjemy śniadanie z widokiem na wulkan Batur, zobaczymy lokalne wioski, przejedziemy się przez pola tarasowe, zobaczymy jak żyją mieszkańcy Bali i spróbujemy najdroższej kawy na świecie –Kopi Luwak – wliczony lunch – wieczorem, po powrocie do Ubud, pójdziemy na spektakl tradycyjnego balijskiego tańca z ogniem- Kecak.

Dzień 5

Przelot do Labuan Bajo  - z lotniska pojedziemy do portu, gdzie wsiądziemy na naszą łódź, na której spędzimy dwa dni (wyżywienie w trakcie rejsu wliczone). Popływamy i posnorklujemy przy wyspie Kelor (maskę z rurką i płetwy można wynająć w cenie wycieczki), przepłyniemy dalej na wyspę Rinca – gdzie zobaczymy warany – smoki z Komodo, a także inne lokalne zwierzęta – makaki, bawoły wodne i inne. Nocleg na łodzi.

Dzień 6

Komodo-Labuan Bajo – zjemy śniadanie na łodzi, po czym pójdziemy na kilkugodzinny trekking na wyspie Komodo. Póżniej odwiedzimy różową plażę, gdzie można będzie odpocząć i popływać, po czym udamy się w miejsce, gdzie mamy bardzo dużą szansę na spotkanie płaszczek. Przy odrobinie szczęścia będzie można popływać koło tych morskich olbrzymów, po czym późnym popołudniem wrócimy do Labuan Bajo.

Dzień 7

Labuan Bajo-Ruteng– Po drodze zobaczymy tradycyjnye wioski – Melo i Cara, a także największe pola tarasowe na Flores.

Dzień 8

Ruteng-Aimere-Bajawa – rano odwiedzimy lokalny targ w Ruteng, po drodze odwiedzimy jezioro wulkaniczne Ranamese i zobaczymy proces produkcji lokalnego alkoholu – araku, w miejscowości Aimere. Nocleg w mieście Bajawa.

Dzień 9

Dookoła Bajawy – odwiedzimy tradycyjne wioski ludu Bajawa, produkujące lokalny materiał – ikat, po czym odpoczniemy w gorących źródłach.

Dzień 10

Bajawa-Ende-Moni – po drodze do Moni odwiedzimy wioskę Wogo i niebieską plażę Nangapanda, zjemy obiad w Ende, zobaczymy piękną panoramę w Detusoko, a nocleg spędzimy w malowniczej wiosce Moni.

Dzień 11

Moni-Kelumutu-Maumere – Przes świtem wyruszymy w stonę wulkanu Kelimutu, na szczycie którego zobaczymy trzy piękne, różnokolorowe jeziora. Wrócimy do hotelu na śniadanie, po czym wyruszymy do miasta Maumere. Po drodze odpoczniemy na plaży Koka, po czym wrócimy samolotem na Balii – nocleg w Nusa Dua.

Dzień 12

Prom na Gili – kompleks malutkich wysp niedaleko Lombok. Na wyspach nie ma żadnych pojazdów silnikowych, ale istnieje możliwość wynajęcia roweru. Odpoczniemy na plaży i wypijemy wieczrem koktajle ze świeżych owoców na plaży.

Dzień 13

Gili i powrot na Bali – po południu zakończymy relaks na Gili i wrócimy promem na Bali - nocleg w Nusa Dua.

Dzień 14

Bali, ostatni dzień na zakupy i odpoczynek na plaży. Nocleg w Nusa Dua.

Dzień 15

Powrot do Polski.

 

Termin:      09.10 - 23.10.2018

Cena:          1710 USD

Cena obejmuje:

▪  zakwaterowanie: hotele 3* i ośrodki typu lodge, łódź. W niektórych mniej turystycznych miejscach na Flores pokoje będą prostsze, choć zawsze najlepsze dostępne.

▪  posiłki wymienione w programie, w szczególności codziennie śniadania i pełne wyżywienie w trakcie rejsu na Komodo

▪  bilety wstępu, wtym opłaty za wstęp do parku narodowego Komodo

▪  przewodnika angielskojęzycznego

▪  opiekę pilota Adventure Club

▪  transport lądowy, łódki

Cena nie obejmuje:

▪  przelotów: Warszawa - Denpasar – Warszawa (około 3500 PLN)

▪  przelotów wewnętrznych: Denpasar-Labuan Bajo i Maumere - Denpasar  (około 300 PLN)

▪  posiłków niewymienionych w programie

▪  opłat lotniskowych (ok. 30 USD)

▪  zwyczajowych napiwków 

▪  opłat za fotografowanie

▪  wizy

▪  ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 400 USD

 

 

 

4019.jpg
4020.jpg
4021.jpg
4034.jpg
4025.jpg
4033.jpg
4026.jpg
4029.jpg
4022.jpg
4031.jpg

Listing Details

Kraj
Indonezja
Miesiąc
październik