Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

INDIE - KASZMIR - LADAKH

Dzień 1

Warszawa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Indii z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

Dzień 2
Delhi - Srinagar

Przylot do Indii i wylot do miasta Srinagar, które nazywane rajem na ziemi, położone jest w samym sercu doliny Kaszmiru po obu brzegach rzeki Jhelum na wysokości 1730 m n.p.m. Jeziora Dal i Nagin odzwierciedlają piękno tego bajkowego miejsca. Popołudnie wolne na odpoczynek po podróży i odkrywanie uroków jeziora. Kolacja i nocleg na wiktoriańskiej łodzi-hotelu.

Dzień 3
Srinagar

Rano śniadanie, a następnie wyruszymy na zwiedzanie miasta Srinagar, będącego letnią stolicą stanu Jammu Kaszmir. Na początek odwiedzimy światowej sławy Ogrody Mogołów, w tym Nishat Bagh (ogród przyjemności) stworzony przez Asifa Khana w 1633 roku oraz Shalimar Bagh (siedziba miłości), zbudowany przez Dżahangira dla jego żony Nur Dżahan. Następnie zobaczymy Meczet Hazratbal, gdzie przechowywana jest relikwia Mahometa, hinduską świątynię Shankarachaya, meczet Jama Masjid zbudowany przez sułtana Sikandra w 1400 roku oraz najstarszy zabytek muzułmański w mieście - sanktuarium Shahi Hamdan poświęcone pamięci Mir Syeda Ali Hamdani, który jako pierwszy głosił islam w Kaszmirze. Po południu będziemy pływać shikarą, tradycyjną drewnianą łodzią po jeziorze Dal, odkrywając piękno miasta porównywanego często do Wenecji. Kolacja i nocleg na wiktoriańskiej łodzi-hotelu. 

Dzień 4
Gulmarg

Z samego rana po śniadaniu udamy się do Gulmarg (56 km / 2h), które jest jednym z najpiękniejszych letnich kurortów w dolinie Kaszmiru. Miejsce to słynie z najwyżej na świecie położonego pola golfowego, zimą zaś jest znanym ośrodkiem narciarskim. Podziwiać będziemy uroki ośnieżonych górskich szczytów tego urokliwego miejsca. Tego dnia będziemy mieć również okazję przejechać się kolejką górską w Gulmarg na sam szczyt góry Apharwat. Po południu dla chętnych przejażdżka na konikach (na koszt własny) lub krótki trekking do Monkey Hill. Kolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 5
Gulmarg - Pahalgam

Po śniadaniu udajemy się do Pahalgam (140 km /4 h), które leży na wysokości 2440 m n.p.m. i nazywane jest doliną pasterzy, a także stanowi znane miejsce indyjskiego przemysłu filmowego. Położone na brzegu rzeki Lidder jest przystankiem na drodze pielgrzymek do Amarnath. Po drodze zobaczymy pola szafranowe (kwiaty można zobaczyć tylko jesienią) i podziwiać będziemy piękno przyrody i widoki doliny Kaszmiru. Zwiedzimy także Awantiporę i ruiny świątyń pochodzących z IX wieku, poświęconych Wisznu i Sziwie oraz charakteryzujących się architekturą o wpływach perskich. Kolacja. Nocleg w hotelu. 

Dzień 6
Pahalgam - Srinagar

Rano po śniadaniu udamy się na pieszą wycieczkę na wzgórze Baisaran, zwane często "małą Szwajcarią" ze względu na jasnozielone łąki i gęste sosnowe lasy. Następnie wyjazd z Pahalgam do Srinagar (90 km /3h). Po drodze zwiedzimy ruiny świątyni Martand Sun Temple, wybudowanej przez króla Lalitaditya z dynastii Surya. Przyjazd do Srinagar, czas wolny - wizyta na lokalnym targu lub spacer po mieście. Podczas pobytu w Srinagar będziemy mieć również okazję zobaczyć słynne wyroby kaszmirskie, takie jak szale z kaszmiru czy paszminy, tradycyjną biżuterię oraz wyroby z papieru maché, pokrywanego malunkami i laką. Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7
Sonmarg - Lodowiec Thajiwas

Wcześnie rano wyjazd do Sonmarg, do którego prowadzi jedna z najbardziej malowniczych dróg z Srinagar (80 km). Po drodze zatrzymamy się w wielu pięknych widokowych miejscach, po czym będziemy kontynuować podróż do Sonmarg (Złote Łąki), które położone jest na wysokości 2690 m n.p.m. Następnie udamy się na trekking do lodowca Thajiwas (dla osób, które nie chcą iść pieszo istnieje opcjonalna możliwość przejażdżki na koniu lub wjazdu jeepem - dodatkowo płatne). Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8
Sonmarg - Kargil

Z samego rana wyjazd w kierunku miasteczka Kargil (2710 m n.p.m.), do którego droga biegnie przez urokliwe wioski i przełęcze (124 km). Po dotarciu do wioski Sonmarg, trasa wiedzie przez położoną na wysokości 3527 m n.p.m. przełęcz Zojila. Przekroczymy bramę Ladakhu, a następnie kontynuować będziemy przejazd do Drass - drugiego najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie zatrzymamy się na gorącą herbatę i do kontroli paszportowej. Kolejne dwie i pół godziny zabierze nam dojazd do miasteczka Kargil, którego znaczenie wzrosło po otwarciu Ladakhu dla turystów w 1974 roku. Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 9
Kargil - Lamayuru - Khaltse - Uletokpo

Wcześnie rano wyruszymy w drogę z Kargil do Uletokpo i pokonamy trasę o długości 150 km. Po drodze przejedziemy przez panoramiczne przełęcze, a następnie zobaczymy pierwszą buddyjską wioskę Mulbek. Potem udamy się w stronę Lamayuru przez Khaltsi. Odwiedzimy bardzo pięknie położony, najstarszy klasztor Lamayuru założony jeszcze w X wieku. Po zwiedzeniu tego ciekawego obiektu, udamy się w kierunku obozowiska w Uletokpo, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc kempingowych na terenie Ladakhu. Przyjazd na miejsce, kolacja i nocleg w domkach nad rzeką Indus.

Dzień 10
Uletokpo - Alchi - Basgo - Spituk

Po śniadaniu opuścimy obozowisko w Uletokpo i udamy się w kierunku miasta Leh (95 km). Po drodze odwiedzimy Alchi - jedyny klasztor w całym Ladakhu położony na płaskim terenie oraz zobaczymy inny słynny buddyjski klasztor - Gompę Basgo. Na koniec zatrzymamy się jeszcze w klasztorze Spituk, który znajduje się zaledwie 5 km od miasta Leh. Kolacja i nocleg w hotelu w Leh. 

Dzień 11
Leh - Pangong Lake

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku jeziora Pangong przez przełęcz Changla znajdującą się na wysokości 5486 m n.p.m. (140 km). Wspinając się ku górze będziemy mogli podziwiać cudowne widoki na góry i leżące poniżej wioski, by w końcu zobaczyć bajkowy krajobraz jeziora Pangong, które liczy prawie 144 km długości i 6 km szerokości. Kolacja i nocleg w obozowisku w niezapomnianej scenerii.

Dzień 12
Pangong Lake - Hemis

Wczesnym rankiem wyjazd znad jeziora Pangong w kierunku miasta Leh. Po drodze odwiedzimy największą i najbogatszą, a także jedną z najważniejszych gomp w Ladakhu. Gompa Hemis została zbudowana w 1620 roku przez władcę i architekta Ugier Namgjal'a, wielkiego patrona buddyzmu. To właśnie dzięki niemu Hemis wypełniła się złotymi posągami, stupami wysadzanymi drogocennymi kamieniami czy pięknymi thankami, które władca sprowadził z wielu różnych miejsc, w tym z Tybetu. Kolacja i nocleg w hotelu w Leh. 

Dzień 13
Leh

Tego dnia udamy się na zwiedzanie miasta Leh, znajdującego się na wysokości 3500 m n.p.m. Zwiedzimy Leh Palace, dawny pałac królewski znany również jako Potala Palace - tak jak tybetański Pałac Potala w Lhasie. Następnie zobaczymy białą stupę Shanti wzniesioną na wzgórzu Chanspa oraz spokojną gompę Samkar. Będziemy mieć również czas na spacer po mieście i zakup pamiątek. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 14
Leh - Delhi

Transfer na lotnisko i wylot do Delhi. Na miejscu odwiedzimy największy meczet w Indiach - Jama Masjid, zbudowany przez cesarza Mogołów Szachdżahana w XVII wieku. Przejażdżka rikszą po Starym Mieście oraz wizyta na targu przypraw będą okazją do podróży w czasie i poznania smaków i zapachów Indii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 15
Delhi - Warszawa

W nocy o odpowiedniej porze transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Polski.

 

Termin:  06.08 - 20.08.2018              

Cena:     2320 USD

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, oprócz noclegu w obozowisku w Pangong
 • dwa posiłki dziennie - śniadania w hotelach i kolacja
 • przewodników anglojęzycznych
 • opiekę pilota Adventure Club
 • transport klimatyzowanym busem
 • przejażdżkę rikszą w Delhi, łódką shikara na jeziorze Dal i wjazd kolejką linową w Gulmarg na szczyt Apharwat

Cena nie obejmuje:

 • przelotów na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa
 • przelotów lokalnych: Delhi - Srinagar oraz Leh - Delhi (około 180 USD)
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji (ok. 30 USD)
 • wizy indyjskiej
 • ubezpieczenia
 • zwyczajowych napiwków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 700 USD

 
2607.jpg
2601.jpg
2612.jpg
3651.jpg
3657.jpg
3652.jpg
2605.jpg
3650.jpg
2610.jpg
2611.jpg
3655.jpg
3654.jpg
3653.jpg
2606.jpg

Listing Details

Kraj
Indie
Miesiąc
sierpień