Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

BHUTAN - NEPAL Popular

Dzień 1

Warszawa

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wylot do Nepalu przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

Dzień 2

Kathmandu

Przylot do Kathmandu, stolicy Nepalu. Transfer do hotelu. Czas wolny, który można poświęcić na spacer po słynnej dzielnicy Thamel, gdzie życie tętni do późnych godzin wieczornych, a liczne kramy z rękodziełem kuszą bogatym asortymentem. Kolacja i nocleg w Kathmandu.

Dzień 3

Kathmandu – Paro - Thimphu   

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Paro, miasta malowniczo położonego w dolinie o tej samej nazwie. Kontynuacja podróży do Thimphu – stolicy Bhutanu (przejazd około 50km). Miasto jest także rezydencją królewską oraz ośrodkiem handlowo-rzemieślniczy związany z hodowlą owiec i jaków. Ciekawostką jest sposób kierowania ruchem ulicznym: nie ma tu świateł, są za to policjanci, którzy posługują się systemem gestów i znaków z okresu kolonialnego Indiii Brytyjskich. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. KOlacja I nocleg w Thimphu.

Dzień 4

Thimphu

Po śniadaniu wybierzemy się na całodzienne zwiedzanie miasta I okolic. Zobaczymy stupę poświęconą trzeciemu królowi Bhutanu, Muzeum Tekstyliów, Zorig Chosum – szkołę rzemiosła artystycznego, gdzie adepci uczą się przez 6 lat jednego z 13 możliwych kierunków rękodzielniczych, Pocztę Główną usytułowaną w centrum miasta, gdzie można zobaczyć znaczki wydane w Bhutanie, a także fabrykę papieru czerpanego. Po południu wybierzemy się do monumentalnego zamku – fortecy z XIII wieku, Trashicho Dzong (Fort Pomyślnej Religii). Wieczorem spotkanie z lokalnym ekspertem do spraw religii i historii Bhutanu połączone z możliwością obserwacji recytacji mantr buddyjskich w prywatnym domu. Kolacja i nocleg w Thimphu.

Dzień 5

Thimphu – Punakha 

Po śniadaniu przejazd do Punakhi (76km – 3 godz) przez malowniczą Przełęcz Dochu La (3050m), skąd przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać ośnieżone szczyty Himalajów. Na przełęczy znajdziemy 108 stup wotywnych ufundowanych przez Królową Matkę. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie około godzinny spacer do świątyni szalonego jogina Chimi Lhakang. Droga wiedzie przez wioskę i pola ryżowe. Po południu wizyta w lokalnej twierdzy uważanej za jedną z najpiękniejszych w kraju. Kolacja i nocleg w Punakha.

Dzień 6

Punakha – Paro 

Po śniadaniu powrót do Paro (130km – 4 godz). Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz klasztoru Kyichu Lkakhang. Wedle przekazów została ona wzniesiona w VII wieku naszej ery przez tybetańskiego królaSongtsen Gampo, a sto lat później odwiedził ją założyciel najstarszej szkoły buddyzmu Tybetańskiego, wielki Tantryk Padmasambawa. Kolacja i nocleg w Paro.

Dzień 7

Paro  

Wycieczka do oddalonego około 10 km od Paro Tygrysiego Gniazda, pięknie położonego, najsłynniejszego klasztoru w Bhutanie. Jak głosi legenda, sam Padmasambawa przyleciał tutaj na magicznej tygrysicy i oddał się tantrycznej medytacji. Klasztor położony jest na wysokości 3120m npm, około 1000 metrów nad Doliną Paro. Droga do pierwszego punktu widokowego ( niewielka kawiarnia) zajmie około 2,5 godziny marszu. Dla chętnych możliwe jest podejście do drugiego punktu widokowego (dodatkowe ok 45 min). Zejście i przejazd na lunch do hotelu. Po lunchu wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja i nocleg w Paro.

Dzień 8

Paro – Kathmandu - Pokhara

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Kathmandu (Nepal).Transfer do malowniczej miejscowości Pokhara (210km – 5/6 godz.), skąd przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać majestatyczną Annapurnę. Kolacja I nocleg w Pokhara.

Dzień 9

Pokhara – Nayapul – Ghandruk

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Nayapul skąd zaczniemy nasz trekking do Ghandruk, gdzie zobaczyć można jeszcze tradycyjną architekturę i bogactwo kulturowe regionu (1940m npm). Przejscie zajmie nam około 5 godzin. Kolacja i nocleg w lokalnym tea-house.

Dzień 10

Ghandruk - Tolka

Po śniadaniu czeka nas około 4 godzinny treking do osady Tolka (1700m npm). Po drodze podziwiać będziemy przyrodę i piękno otaczających nas Himalajów. Kolacja i nocleg w lokalnym tea house. 

Day 11

Tolka - Phedi - Kathandu

Po śniadaniu krótki trekking do wioski Phedi (około 2 godziny) skąd ruszymy w drogę powrotną do Kathmandu (ok 5 godz). Zakwaterowanie i nocleg w Kathmandu

Dzień 12

Kathmandu - Patan

Po śniadaniu zwiedzanie Kathmandu I okolic. Zaczniemy od placu Durbar w Kathmandu, gdzie podziwiać będziemy tradycyjną newarską zabudowę pałacową i świątynną. Przejazd do Patan, znanego też pod nazwą Lalitpur, czyli „miasto piękna”. Zwiedzanie tamtejszego placu Durbar z wieloma cennymi świątyniami oraz dawnym Pałacem Królewskim. Pożegnalna kolacja z pokazem folklorystycznym. Kolacja i nocleg w Kathmandu.

Dzień 13

Kathmandu – Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Kathmandu i przelot do Warszawy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

Dzień 14

Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin:         03.10 - 16.10.2019

Cena:            2610 euro

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Cena obejmuje:

▪    zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, hotele 3 gwiazdkowe 

▪    śniadania w Nepalu, pełne wyżywienie w Bhutanie

▪    transport prywatnym busem

▪    przewodnika angielskojęzycznego

▪    Pilota polskojęzycznego Adventure Club

▪    biletów wstępu do wszystkich atrakcji

▪    permity na trekking, bilety wstępu

▪    podatki, opłaty klimatyczne 

Cena nie obejmuje:

▪    przelotów: Warszawa - Kathmandu - Warszawa ( około 2800 PLN )

▪     przelot wewnętrzny na trasie: Kathmandu - Paro - Kathmandu (ok 495 EURO)

▪    napojów do posiłków oraz lunchy i kolacji w Nepalu (około 5 euro dziennie)

▪    wizy do Bhutanu

4387.jpg
4386.jpg
4389.jpg
4385.jpg
4384.jpg
4380.jpg
4377.jpg
4388.jpg
4381.jpg
4382.jpg
4379.jpg
4378.jpg

Listing Details

Kraj
Bhutan
Miesiąc
październik