Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

ARGENTYNA - CHILE (Patagonia i Ziemia Ognista) Popular

Dzień 1
Warszawa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Buenos Aires z przesiadką na jednym z europejskich portów lotniczych.Dzień 2
Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires. W drodze do hotelu zobaczymy jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc argentyńskiej stolicy, takie jak Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra, Plaza de Congreso, budynek parlamentu, a także przejedziemy najważniejszą aleją Argentyny - Avenida 9 de Julio. Po południu spacer ulicami Paryża Południa. Wieczorem czeka nas przygoda z tangiem, który jest żywym symbolem kultury argentyńskiej. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3
El Calafate

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot do El Calafate, skąd rozpoczniemy naszą patagońską przygodę. Miasto położone jest nad brzegiem Jeziora Argentino, będącego największym jeziorem kraju i nazywane jest stolicą lodowców, gdyż stoi u wrót do lodowca Perito Moreno. Po przylocie transfer do hotelu. Po południu czas wolny na zwiedzanie okolicy, a wieczorem obejrzymy zachód słońca nad Laguną Nimez. Nocleg w hotelu. 

Dzień 4
Lodowiec Perito Moreno

Rano wyjazd do Parku Narodowego Los Glaciares, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na spotkanie z jednym z trzech majestatycznych lodowych olbrzymów. Urzekający swoim pięknem i rozmiarem lodowiec Perito Moreno, którego ściany osiągają 60-70m, oglądać będziemy zarówno z wody, jak i z lądu. Jeśli dopisze nam szczęście, obejrzymy cudowny spektakl przyrody i zobaczymy jak ogromne bloki lodu odrywają się z czoła lodowca i wpadają do wody. Po południu powrót do El Calafate.

 Nocleg w hotelu. 

Uwaga: dla chętnych i wytrwałych możliwość minitrekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekking pod okiem wykwalifikowanych przewodników - chęć udziału trzeba zgłosić do biura na długo przed wylotem do Argentyny, koszt mini-trekking 140 USD/os, Big Ice Trekking - 210 USD/os. 

Dzień 5
El Chalten

Po śniadaniu transfer na dworzec i wyjazd lokalnym autobusem do El Chalten, będącego stolicą trekkingu w Argentynie. Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami, rzekami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Pojedziemy odcinkiem legendarnej Ruta 40, przejedziemy rzekę Rio Leona, łączącą jeziora Argentino i Viedma, a także obok miejsca, gdzie kiedyś ukrywali się słynni rewolwerowcy Butch Cassidy i Sundance Kid. Po południu czas wolny na indywidualne poznawanie uroków tego miejsca, można również wybrać się na spacer do punktu widokowego Mirador de los Condores. Dla chętnych fakultatywnie i tylko w przypadku dobrych warunków pogodowych można wybrać się na trekking w kierunku Lago Torre, skąd rozpoczyna się jeden z najtrudniejszych szlaków górskich wiodących na Cerro Torre (3128 m n.p.m) - uwaga: trekking trwa 7 h, istnieje obowiązek wynajęcia wykwalifikowanego przewodnika lokalnego - koszt 220 USD na grupę. Nocleg w hotelu. 

Dzień 6
Cerro Fitz Roy

Z samego rana udamy się na jeden z najbardziej malowniczych szlaków górskich w Patagonii. W towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika górskiego dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy (3359 m n.p.m.), którego zdobycie jest marzeniem wielu amatorów wspinaczki wysokogórskiej oraz do Laguny de Los Tres, skąd rozpościera się wspaniały widok na szczyty Fitz Roy, Poincenot i Torre. Dla osób, które nie mogą czy nie lubią dużo chodzić możliwość fakultatywnego rejsu po Lagunie Desierto (koszt 75 USD/os).

 Nocleg w hotelu. 

Dzień 7
El Chalten - El Calafate

Śniadanie w hotelu, a następnie dzień wolny na samodzielną eksplorację uroków miejsca. Można udać się na spacer lub trekking do Laguny Capri czy Laguny Torre. Dla chętnych fakultatywnie wyjazd w kierunku lodowego olbrzyma Parku Narodowego Los Glaciares - lodowca Viedma, połączony z rejsem i trekkingiem po lodowcu. (Uwaga: chęć udziału trzeba zgłosić do biura na długo przed wylotem do Argentyny, ze względu na graniczoną liczbę miejsc, szczególnie w sezonie. Koszt 160 USD/os). Jeśli ktoś chciałby zobaczyć lodowiec Viedma, ale nie jest zainteresowany trekkingiem po lodowcu istnieje opcja wycieczki Viedma Light - 

rejs po Jeziorze Viedma i oglądanie lodowca z pokładu łodzi (Koszt 80 USD/os). Inna opcją to może być rejs po Lagunie del Desierto (koszt rejsu 75 USD/os). Wieczorem transfer na dworzec i wyjazd lokalnym autobusem do El Calafate. Nocleg w hotelu.  

Dzień 8
Puerto Natales

Po śniadaniu transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem w stronę granicy z Chile. Po przekroczeniu granicy, udamy się prosto do Puerto Natales. Przyjazd do hotelu. Po południu czas wolny na zwiedzania miasteczka lub okazja do delektowania się smakiem dań z owoców morza i chilijskim winem. 

Nocleg w hotelu. 

Dzień 9
Park Narodowy Bernardo O’Higins

Z samego rana transfer na przystań Muelle de Bories, skąd wypłyniemy w całodzienny rejs w stronę lodowców Parku Narodowego Bernardo O’Higins. Będziemy mieli okazję pływać pomiędzy górami lodowymi, a także podziwiać piękne lodowe i górskie krajobrazy. Lunch wliczony w cenę wycieczki. Wieczorem powrót do Puerto Natales.

 Nocleg w hotelu. 

Dzień 10
Park Narodowy Torres del Paine

Wcześnie rano wyjazd prywatnym busem na całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine, uważanego za jeden z najpiękniejszych parków narodowych obu Ameryk. Zobaczymy między innymi Jasknię Milodon, Lagunę Amarga, punkty widokowe Sarmiento i Lago Nordensjöld oraz Jezioro Pehoe. Czeka nas również spacer po lesie, przeprawa wiszącym mostem, aż dotrzemy do punktu widokowego na lodowiec Grey i przepływające obok góry lodowe. Ponadto po drodze będziemy mieli możliwość spotkania guanako, nandu, królików patagońskich a nawet kondorów. Nocleg w hotelu 

Uwaga: dla chętnych i wytrwałych istnieje możliwość samodzielnego trekkingu pod legendarne wieże Paine, wymagane jest jednak bardzo dobre przygotowanie fizyczne! Szlak jest dobrze oznaczony, można iść samodzielnie. W przypadku wynajęcia lokalnego przewodnika, jego koszt wynosi 200 USD na całą grupę. Czas trwania trekkingu 8 h. 

Dzień 11
Punta Arenas

Z samego rana transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem do Punta Arenas, najdalej na południe położonego miasta Chile, będącego kiedyś perełką w stylu europejskim i jednym z najbogatszych miast w regionie, w czasach kiedy Kanał Panamski nie był jeszcze otwarty, a statki z całego świata przepływały przez Cieśninę Magellana. Czas wolny na zwiedzanie okolicy lub spacer po mieście. Po południu wycieczka do Fortu Bulnes. Nocleg w hotelu. 

Dzień 12
Wyspa Magellana

Rano po śniadaniu czeka nas rejs w kierunku Wyspy Magellana. Odwiedzimy jedną z największych kolonii pingwinów magellańskich, przekraczającej liczbę 150 tysięcy ptaków i przyjrzymy się z bliska życiu tych fascynujących zwierząt, spacerując po Wyspie Magellana. Możliwe, że w czasie rejsu zobaczymy również delfiny południowe czy delfiny czarnogłowe, zwane również delfinami Commersona. Po południu powrót do Punta Arenas. Nocleg w hotelu. 

Dzień 13
Ziemia Ognista - Ushuaia

Wcześnie rano transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem w całodzienną podróż przez Ziemię Ognistą. W czasie drogi przekroczymy mityczną Cieśninę Magellana, granicy między Argentyną i Chile, a następnie ruszymy dalej na południe, aż dotrzemy do Ushuaia, najdalej na południe wysuniętego miasta świata, otoczonego górami i z widokiem na Kanał Beagle. Nocleg w hotelu. 

Dzień 14
Park Narodowy Ziemi Ognistej

Z samego rana po śniadaniu udamy się prywatnym busem na wycieczkę, by zobaczyć dziewiczą przyrodę w jednym z ciekawszych przyrodniczo miejsc Ameryki Południowej - Parku Narodowego Ziemi Ognistej, gdzie wciąż możemy podziwiać formacje roślinne, które porastały Antarktydę zanim jeszcze została pokryta lodem. Przejdziemy głównymi i najważniejszymi szlakami Parku Narodowego, gdzie oprócz unikalnego ekosystemu zobaczymy także Zatokę Lapataia, Jezioro Roca czy Zatokę Ensenada. Nocleg w hotelu. 

Dzień 15
Kanał Beagle

Rano po śniadaniu spacer na przystań, skąd udamy się w rejs (3-4 h) po kanale Beagle, podczas którego zobaczymy mieszkańców okolicznych wysp, takich jak lwy morskie czy kormorany. Jeśli dopisze nam szczęście podczas rejsu, może uda nam się zobaczyć wieloryby. W zależności od warunków pogodowych, pójdziemy na krótki spacer na jednej z wysp Bridges, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na Argentynę i Chile. Następnie przepłyniemy obok latarni morskiej Les Eclaireurs. Wieczorem czas wolny w Ushuaia. Nocleg w hotelu. 

Dzień 16
Buenos Aires

Z samego rana przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Po przylocie na miejsce, transfer do hotelu. Po południu pojedziemy prywatnym transportem na zwiedzanie najbardziej urokliwych dzielnic Buenos Aires. Zobaczymy klimatyczną San Telmo z jej brukowanymi uliczkami, a także kolorową La Boca, gdzie króluje tango. Na koniec udamy się do eleganckiej i arystokratycznej dzielnicy Recoleta, gdzie zobaczymy wiele pozostałości po dawnej świetności miasta, z czasów kiedy było zwane Paryżem Południa. Nocleg w hotelu. 

Dzień 17
Buenos Aires

Wylot do Europy.

Dzień 18
Warszawa

Przylot do Warszawy.

Terminy:     27.02 - 16.03.2018

                     02.12 - 19.12.2018

Cena:           3750 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w hotelach
 • śniadania
 • bilety wstępu
 • transport prywatny i przejazdy lokalnym autobusem
 • przewodników lokalnych wyznaczonych miejscach
 • opiekę pilota Adventure Club
 • rejsy, opłaty portowe i lotniskowe

Cena nie obejmuje:

 • przelotów: Warszawa - Buenos Aires - Warszawa
 • przelotu wewnętrznego: Buenos - El Calafate, Ushuaina - Buenos Aires (około 390 USD)
 • pozostałych posiłków
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia
 • wycieczek fakultatywnych

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 660 USD

 

 

 

3888.jpg
3885.jpg
3886.jpeg
3889.jpg
3881.jpg
3887.jpg
3882.jpg
2544.jpg
2541.jpg
2546.jpg
2542.jpg
3884.jpg
2807.jpg
3883.jpg
2550.jpg
3890.jpg

Listing Details