Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

IZRAEL - JORDANIA

Dzień 1
Warszawa

Późnym wieczorem zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Tel Avivu.

Dzień 2
Warszawa - Tel Aviv

Przylot na lotnisko Ben Gurion o godzinie 4:00 rano i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie transport do hotelu i wczesne śniadanie. Po śniadaniu przejazd na północ kraju. W drodze zwiedzanie Tel Avivu wraz z jego najstarszą, częścią Jaffa. Jaffa niegdyś stanowiła samodzielne miasto portowe, uznawane za jedno z pierwszych na świecie, obecnie kojarzy się je z biblijnym prorokiem Jonaszem. Zobaczymy tu interesujący dom Simona, którego dach wieńczy latarnia morska. Następnym punktem w programie jest Haifa, gdzie odwiedzimy górę Carmel i zlokalizowany na jej stokach XIX wieczny klasztor karmelitanek Stella Mares oraz imponujące Ogrody Bahaai nazywane też wiszącymi ogrodami Haify. Nocleg i kolacja w mieście Tiberias.

Dzień 3
Góra Tabor

Po śniadaniu, wizyta na górze Tabor, uważanej przez wielu za miejsce Przemienienia Jezusa Chrystusa, a następnie przejazd na Górę Błogosławieństw, z której Jezus miał wygłosić Kazanie na górze. Kolejny postój w Tabga, rejonie położonym u północnych wybrzeży Jeziora Tyberiadzkiego, gdzie zgodnie z Biblią miał miejsce cud rozmnożenia chleba i ryb, a także czwarte pojawienie się Chrystusa po jego zmartwychwstaniu. Zwiedzanie Kościoła Prymatu Świętego Piotra upamiętniającego przekazanie władzy nad kościołem świętemu Piotrowi, zlokalizowanego właśnie w punkcie objawienia Chrystusa. Wędrówka wokół i rejs po pięknym Jeziorze Tyberiadzkim, nazywanym też Morzem Galilejskim. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do Tiberias.

Dzień 4
Nazaret
- Jerash

Po śniadaniu wznowimy podróż biblijnym szlakiem kierując się do Nazaret, w którym Jezus spędził dzieciństwo. W drodze zobaczymy miejsce pierwszego cudu – słynną Kanę Galilejską oraz Kościół Zwiastowania wraz ze Studnią Maryi, tu archanioł Gabriel ukazał się Maryi i poinformował ją, że urodzi bożego syna. Następnie przekroczymy granicę Sheikh Hussein i wjedziemy na terytorium Jordanii, kierując się na miasto Jerash. Jest to największy i najlepiej zachowany kompleks architektury romańskiej na świecie po za obszarem Włoch. Urocze, otoczone kolumnami ulice, imponujące łaźnie i amfiteatry, place i łuki  przetrwały w niemal niezmienionym stanie do dziś. Spacer po Jerash to prawdziwa podróż w czasie. Wieczorem transfer do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5
Amman

Śniadanie a następnie wycieczka po stolicy Jordanii – Ammanie. Na początek górująca nad resztą miasta Cytadela, która obecnie jest miejscem wykopalisk. Odkryto tu szczątki pochodzące z epoki brązu (2000 p.n.e), żelaza (800 p.n.e.), czasów greckich (200 p.n.e.) jak również rzymskich i arabskich. Następnie Rzymski Amfiteatr, imponujący zabytek osadzony na zboczach góry poniżej Cytadeli, połączony z nią długim i biegnącym głęboko w ziemi tunelem. To skomplikowane i zachwycające dzieło wykonane zostało na zlecenie cesarza Antoniusza Piusa.  Popołudniem przejazd do Madaby znanej jako „miasto mozaik”. W miejscowości pośród wielu mozaik bizantyjskich i umajjadzkich na szczególną uwagę zasługuje piękna mozaikowa mapa Ziemi Świętej i góry Nebo, gdzie został pochowany Mojżesz. Na koniec transfer do Petry na kolację i nocleg.

Dzień 6
Petra

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Petry, określanej przez UNESCO jako jedno z najcenniejszych dzieł dziedzictwa kulturowego ludności. Wykute w skali, zapierające dech w piersiach miasto zostało odkryte dla zachodniej cywilizacji dopiero w 1812 roku, gdy odnalazł je szwajcarski podróżnik Johan Ludwig Burckhardt. Od tamtej pory zachwyca kunsztem wykonania i inspiruje odwiedzających. Późnym popołudniem przejazd do doliny Wadi Rum, Czerwonej Pustyni słynnej z malowniczych krajobrazów.  Nocleg i kolacja w tradycyjnym beduińskim obozie.

Dzień 7
Wadi Rum

Po śniadaniu dwugodzinny przejazd jeepami przez zjawiskową Wadi Rum do Aqaby – jordańskiego kurortu nad Morzem Czerwonym. Główną atrakcją miejscowości jest rafa koralowa oraz wspaniały klimat – w Aqabie jest słonecznie przez cały rok. Reszta dnia wolna na sporty wodne, nurkowanie z rurką lub butlą, bądź po prostu relaks na piaszczystej plaży. Kolacja i nocleg w Aqabie.

Dzień 8
Aquaba

Dzień wolny na regenerację sił na malowniczych plażach wybrzeża Morza Czerwonego. Posiłki i nocleg w hotelu w Aqabie.

Dzień 9
Betania

Po śniadaniu wizyta w Betani, miejscowości w której, zgodnie z Biblią, Jan Chrzciciel ochrzcił  Jezusa Chrystusa. Następnie przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony obszar świata i jednocześnie największe SPA pod gołym niebem. Słynny zbiornik jest tak zasolony, iż nie można w nim pływać a jedynie dryfować na jego powierzchni i wypoczywać. Dodatkowo woda i błoto Morza Martwego ma właściwości lecznicze. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10
Morze Martwe

Dzień na relaks i kurację w wodach Morza Martwego. Posiłki  i nocleg w hotelu.

Dzień 11
Jerycho

Po śniadaniu przejazd na Most Allenby umożliwiający przekroczenie rzeki Jordan i łączący miasto Jerycho z Jordanią. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do „miasta palm”. Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata, z uwagi na liczne źródła wody zlokalizowane w pobliżu, zawsze panowały tu dogodne warunki do osiedlenia się i miejscowość nigdy nie została opuszczona. W tradycji żydowsko – katolickiej miasto było celem wieloletniej wędrówki Izraelitów z niewoli egipskiej. Jerycho pojawia się też w Nowym Testamencie, tu Jezus miał poznać i sprowadzić na dobrą drogę  zwierzchnika celników Zacheusza. Zobaczymy drzewo sykomory, na które wspiął się Zacheusz, żeby móc obserwować Chrystusa. Przyjrzymy się też Górze Pokusy, na której Jezus miał być kuszony przez diabła. Wreszcie przejedziemy do wioski Qumran, jest to najbliższa osada ludzka znajdująca się przy jaskiniach, do których chowa się Morze Martwe podczas odpływu. Wieczorem powrót na kolacją i nocleg do hotelu w Jerozolimie.

Dzień 12
Betlejem

Śniadanie i przejazd do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa. Zwiedzanie wspaniałej Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej i łąk, z których pasterze dostrzegli gwiazdę oznajmiającą przyjście na świat Jezusa. Następnie powrót do Jerozolimy i wizyta w wiosce Ein Karem, gdzie z kolei urodzony został Jan Chrzciciel. Obejrzymy postawiony ku jego pamięci kościół Św. Jana.  Dzień zakończą odwiedziny w instytucie poświęconym żydowskim ofiarom Holokaustu – Jad Waszem. Nazwa ośrodka oznacza „miejsce i imię”, a stworzony w 1953 roku kompleks budynków  ma przypominać o tragedii jaka dotknęła naród żydowski podczas II wojny światowej. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 13
Jerozolima

Po śniadaniu wspinaczka na Górę Oliwną, z której można podziwiać panoramę  starej części Jerozolimy. Zwiedzimy częściowo zrekonstruowany Kościół Ojcze Nasz ,po czym zejdziemy Niedzielną Aleją Palmową do Getsemani – ogrodu, w którym Jezus modlił się z Apostołami w wieczór przed pojmaniem.  Następnie zobaczymy Ścianę Płaczu, jedyną zachowaną do dziś pozostałość Świątyni Jerozolimskiej, stanowiącą obecnie najświętsze miejsce judaizmu. Nazwa muru pochodzi od żydowskiego święta opłakiwania zburzenia świątyni przez Rzymian, obchodzonego w sierpniu każdego roku. Wierni zgodnie z tradycją wkładają wówczas między kamienie ściany karteczki z prośbami do Boga.  Kolejny punkt na trasie to Mt Zion, gdzie zgodnie z biblijną Księgą Samuela miała znajdować się twierdza Zion, zdobyta przez króla Dawida. W pobliżu znajduje się też sala, w której Jezus miał spożyć ostatnią kolację, grób króla Dawida, oraz Kościół Św. Piotra Gallicantu, którego nazwa oznaczająca pianie koguta, odnosi się do faktu, że Piotr trzykrotnie zaparł się swego mistrza.   Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 14
Jerozolima

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie miasta od wizyty w Starej Jerozolimie, gdzie znajdują się miejsca uznane za święte przez trzy religie: judaizm, islam i chrześcijaństwo. Zobaczymy Wzgórze Świątynne, niegdyś miejsce Świątyni Jerozolimskiej, obecnie ważnych dla muzułmanów budynków sakralnych  Kopuły na Skale i Meczetu Al – Aksa. Przejdziemy 14 stacji Drogi Krzyżowej, która prowadzi do Bazyliki Grobu Świętego. W jej wnętrzu  znajdziemy nie tylko miejsce grobu Chrystusa, ale także Golgotę – skałę na której wetknięto Krzyż w czasie ukrzyżowania Jezusa. Następnie spacer po dzielnicy żydowskiej. Popołudnie wolne na samodzielne odkrywanie Jerozolimy. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 15
Warszawa

Wcześnie rano wymeldowanie z hotelu i transfer na lotnisko na lot międzynarodowy do kraju.  

Termin:   24.04 - 08.05.2016

                04.09 - 18.09.2016

                09.10 - 23.10.2016           

Cena: 2380 USD

Cena obejmuje:

 •  zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych
 •  HB - dwa posiłki dziennie
 •  bilety wstępu
 •  przewodnika angielskojęzycznego
 •  opiekę pilota Adventure Club
 •  wszystkie transfery klimatyzowanym busem
 •  przejazd jeepami na Wadi Rum
 •  codziennie butelkę wody

Cena nie obejmuje :

 •  przelotów na trasie: Warszawa - Tel Aviv - Warszawa
 •  wizy jordańskiej oraz opłat wjazdowych (60 USD)
 •  napiwków (około 50 USD)
 •  napojów do posiłków
 •  ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 570 USD

695.jpg
699.jpg
701.jpg
696.jpg
714.jpg
1979.jpg
697.jpg
703.jpg
716.jpg
1975.jpg
1974.jpg
1978.jpg
1980.jpg
1977.jpg

Listing Details

Kraj
Izrael
Miesiąc
wrzesień