Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek lub możliwości zmiany ustawiń Ciasteczek w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Morze wokół egzotycznej wyspy
Zdjęcie kanionu zrobione podczas wyprawy
Ogon wieloryba widzianego podczas wycieczki
Posągi zarejestrowane na wyprawie do IndiiDodaj swój adres do newslettera

KUBA - Toda La Cuba Popular

HAWANA – VINALES –  ZATOKA ŚWIŃ - CIENGUEGOS – TRYNIDAD – SANCTI SPIRITUS - CAMAGUEY - BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA - MORRON - CAYO GUILERMO - SANTA CLARA - HAWANA

1 Dzień

Warszawa - Hawana

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Przylot do Hawany. Transfer do hotelu Lido, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg. 

2 Dzień

Hawana

Po śniadaniu, zwiedzanie Hawany, stolicy Kuby. W programie: fort Morro, Plac Katedralny z barokową katedrą, słynna z Mojito - La Bodeguita del Medio oraz Plac Broni. Plac Św. Franciszka, z klasztorem. Dla chętnych odwiedziny w Muzeum Rumu, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstaje rum Hawana Club, będziemy mieli także możliwość skosztowania trunku albo małego muzeum starych samochodów. Plaza Vieja i różne zakamarki Starej Hawany. Muzeum Rewolucji, Park Centralny, Teatru Wielkiego. Po południu przejazd słynnym bulwarem Malecon do nowej części Hawany, Plac Rewolucji, kampus uniwersytecki, pomnik Jose Marti. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.. Wieczorem opcjonalnie Kabaret Tropicana lub Parisien

3 Dzień

Hawana – Vinales - Hawana 

Po śniadaniu przejazd do Valle de Vinales – Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami (Mogoty). Plantacje tytoniu i piękne doliny. Następnie przejazd do Pinar del Rio, mieście plantatorów tytoniu. W programie zwiedzanie fabryki tytoniu oraz wytwórnie lokalnej nalewki Guayabita. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg. 

4 Dzień

Hawana - Cienfuegos

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Cienfuegos. Przejazd przez okolice Parku Narodowego rozlewisk Zapatas nad Zatokę Świń. Malownicze miejsce z krystaliczną wodą i rafami było nigdyś miejscem inwazji w Zatoce Świń. W Playa Giron odwiedzimy muzeum poświęcone tej historii. Dalej przejazd do Cienfuegos, miasta, które stanowi wspaniałą mieszankę kolonialnej architektury i tradycji. Zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W programie: wizyta w parku Josè Marti, Teatr Tomasa Terry oraz katedra Concepción. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych w Cienfuegos kolacja oraz nocleg. 

5 Dzień

Cienfuegos – Trynidad - Cienfuegos

Po śniadaniu przejazd do Trynidadu oraz  zwiedzanie miasta założonego przez Hiszpanów w początkach XVI wieku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Program obejmuje: muzeum historyczne, Plaza Mayor oraz w kościół parafialny Santissima Trinidad (Najświętrzej Trójcy), w którym znajdują się jedne z najbardziej wartościowych skarbów religijnych Kuby: Cristo de la Vera Cruz oraz ołtarz z marmuru poświęcony Matce Bożej Miłosierdzia. Na koniec odwiedzimy bar „Canchanchara”, w którym można skosztować koktajlu na bazie rumu podawanym w tradycyjnym glinianym kubku. Po południu czas wolny w Trynidad. Wieczorem wizyta w jednym z klubów muzycznych jak Casa de la Musica, lub La Trova na koncert i tańce Salsa. Nocleg w Kwaterach Prywatnych w Trinidadzie. 

6 Dzień

Trinidad – Sancti Spiritus – Camaguey

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Poranny wyjazd z Trinidadu. Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) zwiedzanie XIX-wiecznej cukrowni z najwyższą na Kubie wieżą, służąca niegdyś do wypatrywania niewolników. Własnoręcznie wyciśniemy tam sok z trzciny cukrowej. Przejazd do Sancti Spiritus, spacer do ciekawego architektonicznie zakątka z widokiem na kamienny most na rzece Yayabo (zabytek narodowy). Przejazd na nocleg do Camaguey. Nocleg w Kwaterach Prywatnych 

7 Dzień

Camaguey- Santiago de Cuba

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie przepięknego Camaguey z jego labiryntem uliczek. Następnie transfer do Santiago de Cuba. Po drodze przystanek na zwiedzanie Las Tunas oraz Bayamo – jednego z pierwszych miast założonych na wyspie przez hiszpańskich kolonizatorów. Po drodze przystanek w El Cobre – malowniczym miejscu pośrodku gór, niegdyś pełnych kopalni miedzi. Obecnie miejsce to słynie z bazyliki, która dla katolików jest najważniejszym na wyspie Sanktuarium Maryjnym, a dla wyznawców santerii świątynią bogini Ochun. Po przyjeździe do Santiago de Cuba zakwaterowanie w Kwaterach Prywatnych.

8 Dzień

Santiago de Cuba

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba – najbardziej  karaibskiego miasta wyspy, będącego stolicą w pierwszej połowie XVI wieku. W programie: cmentarz Santa Ifigenia, gdzie pochowany został m.in. Jose Marti; plac Antonio Maceo. W międzyczasie lunch w lokalnej restauracji. Zobaczymy również: park Cespedes, Katedrę, Dom Diego Velásqueza – gubernatora Kuby, Schody Padre Pico, a także pospacerujemy po ulicach Heredia. Na koniec wizyta na placu Dolores oraz w zamku Morro. Kolacja oraz nocleg. 

9 Dzień

Cayo Guillermo

Śniadanie. Całodzienny przejazd na wyspę Cayo Guillermo. Po drodze odwiedziny w miasteczkach Florida i Moron. Dojazd na nocleg do hotelu All Inclusive

Dzień 10-12

Cayo Guillermo

Wypoczynek w wybranym hotelu, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, wyżywienie AI. 

13 Dzień

Santa Clara - Hawana

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do Hawany przez Santa Clara. Zwiedzanie Santa Clara, miasta gdzie spoczywa bohater rewolucji – Ernesto Che Guevara i znajduje się tren blindado – pociąg wykolejony przez oddziały Che, co zadecydowało o zwycięstwie rewolucji. Dalej przejazd do stolicy. Odwiedziny w Cojimar, miejscu związanym z Hemingwayem. Nocleg w hotelu Lido w centrum Hawany 

14 Dzień

Hawana

Sniadanie. W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko lub czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków Hawany a nastepnie transfer na lotnisko.  Przelot do Polski. 

15 Dzień

Warszawa

Przylot do Warszawy

Termin:        10.02 - 24.02.2019

                      24.06 - 08.07.2019

Cena:            1690 EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Cena obejmuje: 

  • zakwaterowanie w hotelach 3*-4*
  • śniadania, all inclusive w Cayo Coco
  • transport klimatyzowanym busem
  • opiekę pilota/przewodnika Adventure Club

Cena nie obejmuje:

  • przelotów: Warszawa - Hawana - Warszawa (około 3500 PLN)
  • bilety wstępu około 80-100 Euro
  • óbiadow, kolacji ( około 8-10 euro dziennie )
  • wizy na Kubę (około 25 USD)
  • napojów do posiłków (ok. 1-2 euro/pax), oprócz Cayo Coco
  • ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 220 EURO

 
3925.jpg
3923.jpg
3924.jpg
3931.jpg
3926.jpg
3934.jpg
3929.jpg
3930.jpg
3935.jpg
3933.jpg
3343.jpg
3927.jpg
3928.jpg

Listing Details

Kraj
Kuba
Miesiąc
czerwiec